1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak odbytnicy, przerzuty do wątroby, odmowa przyjęcia chemii
asia 1975

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15988

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-04-25, 22:12   Temat: Rak odbytnicy, przerzuty do wątroby, odmowa przyjęcia chemii
Bardzo Ci współczuję wiem, że tej pustki nikt nie będzie w stanie zastąpić mam tak samo
::rose:: ::rose:: ::rose::
  Temat: Rak odbytnicy, przerzuty do wątroby, odmowa przyjęcia chemii
asia 1975

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15988

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-20, 08:47   Temat: Rak odbytnicy, przerzuty do wątroby, odmowa przyjęcia chemii
ewik napisał/a:
A może prywatne wizyta domowa lekarza z hospicjum? Oni często mają świetne podejście do pacjentów i potrafią ich przekonać.


Popieram i to jak najszybciej.Dowiedz się gdzie masz najbliższe hospicjum zadzwoń i poproś o wizytę prywatnie lekarza z hospicjum ,wytłumacz jak się sprawy mają. Nie dasz sama rady dziewczyno zwłaszcza , że jak widać Twój Tatko to tzw. ciężki kaliber , nie lubi lekarzy i myśli ciągle , że sam da radę się z tym uporać, niestety to nie jest prawda.

Skutki uboczne chemioterapii u mojego Tatki nasilały się z ilością wlewów. Za pierwszym razem trwały 2-3 dni po drugim wlewie było to już 3-4 dni potem już cały tydzień nie mógł się podnieść z łóżka, był słaby, niekontaktowy.Także im więcej tego świństwa w organizmie tym dłużej organizm się regeneruje.O ile można to nazwać regeneracją .Pozdrawiam i naprawdę według mnie powinnaś jak najszybciej załatwiać hospicjum domowe .
  Temat: Rak odbytnicy, przerzuty do wątroby, odmowa przyjęcia chemii
asia 1975

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15988

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-10, 18:13   Temat: Rak odbytnicy, przerzuty do wątroby, odmowa przyjęcia chemii
Cytat:
Prosze wybaczyć szereg pytań, ale nie mam do kogo się zwrócić o pomoc.

I te pytania gdyby Twój Tato był pod opieką hospicjum domowego śmiało mogłabyś skierować do lekarza czy pielęgniarki hospicyjnej.

Rokowania z tego co wyczytałam z niejednego wątku na forum i z rozmów z lekarzami onkologami to wiem , że nie napawają optymizmem przy przerzutach na wątrobę.

Pewnie , że zdarzają się sytuacje , że nowotwór się zatrzymuje ja to określam mianem CUD, bo jest ich tak niewielka ilość , że można śmiało nazwać to cudem.

[ Dodano: 2014-03-10, 18:18 ]
Według mnie im szybciej załatwicie hospicjum domowe tym lepiej będzie dla Twojego Taty. Lekarz przypisze przede wszystkim leki przeciwwymiotne oraz nasenne a w razie konieczności hospitalizacji wypisze skierowanie na oddział hospicjum.
Ja z doświadczenia z własnym Tatkiem bardzo polecam Hospicjum, czy domowe czy oddział.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak odbytnicy, przerzuty do wątroby, odmowa przyjęcia chemii
asia 1975

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15988

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-10, 08:58   Temat: Rak odbytnicy, przerzuty do wątroby, odmowa przyjęcia chemii
mona1 napisał/a:
Zastanawiam, się czy może to jest ten czas, kiedy powinien zamieszkać ze mną lub przynajmniej, mieć zapewnione hospicjum domowe.

Według mnie dopóki Tato jest sprawny fizycznie , nie czuje żadnego bólu i chce prowadzić życie jak prowadził je do tej pory to pozwól Mu na to, ale dyskretnie kontroluj czy czasem stan Taty się diametralnie nie pogarsza bo w tej chorobie to naprawdę może być kwestią dni a nawet godzin gdy stan się pogorszy na tyle , że chory nie będzie w stanie wstać z łóżka.
Piszesz , że Tata wygląda źle, że jest szczupły...
A może po prostu Tata nie je. Lub je zbyt mało, warto byłoby może pomyśleć o nutri drinkach.Są wysokokaloryczne i polecane przy chorobie nowotworowej,
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group